נופש גיבוש איכותי  ושמח במיוחד

האנשים שבתמונה, נפגשו לראשונה ב 1960 כילדים מבוהלים שאך זה נפרדו מההורים והתחילו דרך חדשה בפנימייה של "גננות ושתלנות" בפתח תיקווה. מאז ועד היום נשמר הקשר, אלה הם בני הכיתה של צביקה בעלי.

לפני כ 20 שנה הם נפגשו כולם כאן אצלנו בחצר פירות ואירוח נוריאל, והשבוע, שוב שחזרנו את אותה התמונה, באותו המקום ועם אותם האנשים אבל הפעם חסרות בתמונה 5 אנשים יקרים שהלכו לעולמם במהלך השנים האחרונות.

הקבוצה הגיעה ביום חמישי ונשארה לסופ"ש. התחלנו בשיחות קטנות על קפה ועוגה ולתוך הלילה על מנגל שלא כבה, במקביל לזיכרונות, לשירים ולסיפורי הסיפורים שרגשו את כולנו.

 

היה כיף גדול לארח את  הקבוצה היקרה הזו, תודה לכל אחד ואחת שהגיע.

הנופש הזה מתחיל כאן,

הוא נפלא והוא שלנו

אז בואו ועלו גם אתם לגליל

ריקודים, אוכל נופים וחברים

תכנית לנופש איכותי מגבש ושמח במיוחד

סיבות רבות יש לנו להיפגש לנופש מגבש בקבוצות שונות, בני הכיתה, החמולה המשפחתית, חברים לדרך ולרעיון, חברים לעבודה וסתם כי אנחנו מחפשים מעגלי הכרויות עם חברים חדשים.

ניפגש כולם אצלנו בחצר על קפה ונשנוש, התארגנות משותפת לארוחת ערב עצמאית: מנגל או  פוייקה,  - אין כמו הכנת המנגל, הפויקה ומוסיקת רקע לגיבוש ראשוני

 - כי הגיבוש צועד על קיבתו.

למחרת בבוקר נקום מוקדם, מחוץ לחדר יחכו לנו סלי ארוחות הבוקר המפנקים של פיקסלים (ארוחת הבוקר בתשלום נוסף), ואז על בטן רגועה,

כי הגיבוש צועד על קיבתו,

נצא לטיול ראשון בצפון:

תתחילו בהכי צפון שיש, הציפורן של אצבע הגליל: מטולה – הר צפייה – תצפית על לבנון ועמק החולה. משם נמשיך בנסיעה קצרה אל דרך נוף הרי נפתלי, מסלול מדהים שידבר בעד עצמו.

בהמשך תגיעו אל אתר ההנצחה בכניסה לקיבוץ מלכיה  תחשפו  לסיפור לא מוכר של מגני הקיבוץ  במלחמת השחרור (שאלו אותי על הסיפור).

נשים פעמינו אל נבי -יושע, נעבור בשביל הפלמ"ח ולא נוותר על ביקור במוזיאון הפלמ"ח.

עשירים בידע, חוויות ומגובשים נרד לצומת  כוח למלא מצברים בנישנוש קל כי עיקר הארוחה עוד מחכה לנו. וכמו שכבר אמרנו:  הגיבוש צועד על קיבתו .

צריך למהר ולהספיק לטיול השבועי שלי (מרים הצימריסטית) לנשנש קצת פירות ולטבול רגלינו במימי הבניאס.

תחזרו למנוחה קלה במתחם הצימרים שלנו ובערב רחוצים ורעננים, נצא רגלית אל הטברנה של אלונה (יש להזמין מקום מראש) בשאר ישוב לארוחה, אוזו כיד המלך, סיפורים מרתקים על יוון והיוונים מפיו של שי, מוזיקה וריקודים עד דלאידע. מתנדנדים נחזור לחדר ללילה טוב.

שבת בבוקר יום יפה – ארוחת בוקר (סלים או פריסה פרי ידיה של מירי) אחרי התארגנות ופינוי החדרים תצאו לטיול ברמת הגולן, נתחיל בטיול לאורך אחד הנחלים (בניאס/ דן/חצבני), נעצור באחד המוצבים שאיימו עלינו בעבר כמו תל עזזיאת או תל פאחר, נמשיך אל מרומי החרמון, נקנח בארוחה דרוזית טובה (יש שפע מסעדות, שאלו אותי) ונשים פעמינו הביתה, עייפים ומגובשים. . 

מחכים לטיול הגיבוש הבא

 מומלצים נוספים בנוריאל

מסתריהבניאס התחתון
טיולי אופנים

מסלול לרוכבי אופניים