מסלולים וסיפורים נוריאל - טיולי פריחות -

נוף בלי סוף בדרך נוף בהרי נפתלי

נוף הרים

בדרך לפירות ואירוח נוריאל מקריית שמונה

רקפות בנוף הרים

אנשי הקרן הקיימת הצליחו להנגיש לכל המטיילים באשר הם את מיטב מטעמי ונופי הארץ:

  • נופים - לכל אורח השנה משנה הדרך פניה החל מפריחות מרהיבות בעונת האביב דרך הליכה בחורש מוצל בקיץ, צבעי שלכת ואדום אש מרהיבים בסתיו ושלל רקפות, כלניות ושלל פרחי כשסבא חרמון מלבין ברקע.

  • גיאולוגיה - המטיילים מגיעים אל הצוק הגאולוגי שנוצר בשבר הסורי האפריקאי ושחציו השני הינו הר החרמון. 

  • הנצחה - הדרך מנוקדת במספר תצפיות הנצחה מושקעות עתירות גאווה לאומית. כמו סיפורו המדהים של סמ"ר לירן סעדיה ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה אשר מונצח בנקודת תצפית מרהיבה וציורי קומיקס בהם נודע בחייו. 
     

  • היסטוריה - השביל והאזור כולו יודעים לספר על הסטוריה רבת שנים של שקט ושלווה אבל גם אש ומלחמות עקובות מדם. כל האזור נשרף הבקבות מלחמת לבנון השנייה וניתן לומר כי הדרך הנפלאה הזאת היא תוצר של שקום יער הרי נפתלי בעקבות המלחמה ההיא.

  • נכים ניתן לבצע את כל הדרך ברכב. הנסיעה ברכב בקצב איטי איננה פוגמת בהנאה מהנופים הנפלאים הנגלים לעין המטייל לכל אורך המסלול. ברוב נקודות העצירה יש התאמה לכסאות גלגלים. בהחלט, יש להצדיע לאנשי הקרן הקיימת שדאגו למסלול מונגש ויפיפה.

  • אגדות - ההולכים ל"איבוד" ביער ישמחו לשמוע את אגדות פיית הפרחים הצובעת  בפסים את העיריות, או מלטפת את כתרן של הרקפות הביישניות.

דרך מדהימה המשלבת - חניונים ומתוכם דרכים צדדיות מנותקות מן העולם,נפלא לזוגות הרומנטיים המחפשים רק את עצמם. מצוק גיאולוגי נדיר לאוהבי האקסטרים והסנפלינג, דרכי עפר לג'יפאים ומסלולי רכיבה לאופניים. אתם יותר ממוזמנים להיות חלק מנופו המרהיב של אצבע הגליל.

בואו לסיור באחת הדרכים היפות, שממנה נשקף הנוף המרהיב של אצבע הגליל

איך מגיעים לדרך הנוף הרי נפתלי ?

 נסיעה קצרה מאירוח נוריאל לכיוון קריית-שמונה וצפונה לכפר גלעדי מיד אחרי מכללת תל-חי ואתם עולים על  הדרך שנחנכה בשנת 2009. הדרך היא קטע משביל ישראל. (קטע מספר 2 בשביל ישראל)

דרך הנוף עוברת לאורך רכס נפתלי ומובילה מכפר גלעדי לקיבוץ מנרה, לרוחב צוק מנרה ועד נבי-יושע. לאורך כל הדרך  ניבטים  נופי אצבע הגליל ועמק החולה.

דרך נוף

דרך נוף גם לנכים

פריחות בנוף הרים

פריחות ביער נוף

יער נבי יושע

 מומלצים נוספים בנוריאל:

גן הפסלים בכפר סאלד
אורי אילן
חורשת טל